Oznaczenia
Europejski system ochrony
produktów regionalnych i tradycyjnych
Oznaczenia
W Polsce mamy już 37 produktów
z oznaczeniami ChNP, ChOG oraz GTS
Oznaczenia
Produkty z oznaczeniami ChNP, ChOG oraz GTS
to nasz prawdziwy powód do dumy!

Relacja z konferencji dla producentów

dodano: 25.06.2013     autor: Trzy Znaki Smaku
Relacja z konferencji dla producentów

11 czerwca 2013r., w centrum konferencyjnym Stadionu Narodowego w Warszawie, odbyła się konferencja na temat europejskiego systemu ochrony produktów regionalnych i tradycyjnych. Konferencja zorganizowana została przez Agencję Rynku Rolnego i Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi w ramach kampanii informacyjnej „Trzy znaki smaku”.
Celem konferencji było przybliżenie europejskiego systemu ochrony produktów regionalnych i tradycyjnych oraz unijnych znaków jakości: Chroniona Nazwa Pochodzenia, Chronione Oznaczenie Geograficzne oraz Gwarantowana Tradycyjna Specjalność.
Prelegenci reprezentujący m.in. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi (MRiRW), Główny Inspektorat Jakości Handlowej (GIJH) i Agencję Rynku Rolnego (ARR) szczegółowo opowiedzieli o sposobie funkcjonowania systemu, o warunkach jakie musi spełnić producent i o procedurze przystąpienia do systemu oraz wynikających z tego wymiernych korzyściach. O tych ostatnich mówili także zaproszeni goście z Francji, w tym przedstawiciel Narodowego Instytutu Pochodzenia i Jakości (INAO). W dyskusji zwieńczającej konferencję wzięli udział przedstawiciele producentów – polskich i francuskich, a także branży gastronomicznej: restauratorzy i szefowie kuchni. Mówili oni o aktualnych tendencjach rynkowych i poszukiwaniu przez konsumentów żywności wysokiej jakości, tradycyjnej i o znanym miejscu pochodzenia. Wskazali na pewien potencjał handlowy takiej żywności i korzystny wpływ tej części rynku na rozwój gospodarki. I prelegenci, i goście mogli się osobiście przekonać o walorach smakowych polskich produktów z oznaczeniami ChNP, ChOG oraz GTS podczas towarzyszącej konferencji degustacji.

Aktualności z tej samej kategorii
Mówimy: do widzenia, ale nie – żegnajcie!
Mówimy: do widzenia, ale nie – żegnajcie!
06.02.2016
Szanowni Państwo, i tak oto dobiegły końca trzy lata kampanii „Trzy znaki smaku”, poświęcone promocji unijnego systemu ochrony produktów regionalnych i tradycyjnych z oznaczeniami ChNP, ChOG i GTS. Był to czas bardzo gorący, pracowity, ale i ogromnie satysfakcjonujący. Wiele udało nam się osiągnąć, choć mamy świadomość
Najważniejsze, że dotarliśmy do zwykłego konsumenta
Najważniejsze, że dotarliśmy do zwykłego konsumenta
05.02.2016
W ostatnich dniach kampanii dociera do nas mnóstwo pozytywnych opinii i dowodów na to, że trzy lata ciężkiej pracy odniosły spodziewany efekt. Oto, co powiedział nam autor licznych pokazów kulinarnych z wykorzystaniem produktów regionalnych i tradycyjnych z unijnymi oznaczeniami jakości ChNP, ChOG i GTS, pan Wojciech
Zabawa z produktami regionalnymi i tradycyjnymi
Zabawa z produktami regionalnymi i tradycyjnymi
01.02.2016
Przed nami jeszcze tylko dwa weekendy karnawału i znowu trzeba będzie pościć. Dlatego na te ostatnie chwile szaleństwa przygotowaliśmy dla was superprzepisy – oczywiście z produktami z unijnymi znakami jakości ChNP, ChOG i GTS.