Oznaczenia
Europejski system ochrony
produktów regionalnych i tradycyjnych
Oznaczenia
W Polsce mamy już 37 produktów
z oznaczeniami ChNP, ChOG oraz GTS
Oznaczenia
Produkty z oznaczeniami ChNP, ChOG oraz GTS
to nasz prawdziwy powód do dumy!

Mówimy: do widzenia, ale nie – żegnajcie!

dodano: 06.02.2016     autor: Trzy Znaki Smaku
Mówimy: do widzenia, ale nie – żegnajcie!

Szanowni Państwo,

I tak oto dobiegły końca trzy lata kampanii „Trzy znaki smaku”, poświęcone promocji unijnego systemu ochrony produktów regionalnych i tradycyjnych z oznaczeniami ChNP, ChOG i GTS. Był to czas bardzo gorący, pracowity, ale i ogromnie satysfakcjonujący. Wiele udało nam się osiągnąć, choć mamy świadomość, że to dopiero początek naszej drogi. Tym bardziej zależy nam na tym, abyście o nas nie zapomnieli. Nasza strona internetowa wciąż będzie aktywna – znajdziecie tu wyczerpujące informacje na temat polskich smakołyków regionalnych i tradycyjnych, kontakty do producentów, smakowite inspiracje kulinarne. Mamy nadzieję, że będziecie tu zaglądać.

Wszyscy czujemy ogromną potrzebę kontynuowania pracy na rzecz tych doskonałych polskich wyrobów – i na pewno będziemy to robić, choć być może w innym zakresie. Ze swojej strony zawsze służymy Wam informacją i kontaktami. Mamy też nadzieję na spotkania z Wami podczas wielkich kulinarnych targów i imprez – w Poznaniu, Krakowie, Zakopanem czy Grucznie, choć już na gruncie mniej formalnym. Być może wspólnie będziemy świętować powołane przez nas „Europejskie Dni Produktu Regionalnego i Tradycyjnego”. To od Was – producentów, ludzi gastronomii, handlowców i konsumentów zależy, czy impreza na trwałe wpisze się w polski kalendarz świąt. A przecież mamy co świętować! Jesteśmy krajem bogatej tradycji kulinarnej, w którym przechowały się tradycyjne i regionalne receptury, niektóre z nich liczą sobie kilkaset lat. Warto dbać o to dziedzictwo, promować je w kraju i na świecie i cieszyć się z niego. Warto kierować się tą dbałością podczas codziennych wyborów kulinarnych – nie tylko ze względu na umiłowanie historii czy dumę narodową, ale też dlatego, że są smakowite, wyjątkowe i naturalne.

Jeśli wszyscy będziemy ich poszukiwać na sklepowych półkach, to znaczy, że kampania „Trzy Znaki Smaku” odniosła wielki sukces.

Dziękujemy Wam za wspólnie spędzone trzy lata i – do zobaczenia!

Aktualności z tej samej kategorii
Krupnioki śląskie z Chronionym Oznaczeniem Geograficznym!
Krupnioki śląskie z Chronionym Oznaczeniem Geograficznym!
21.12.2016
21 czerwca 2016 r. krupnioki śląskie trafiły do unijnego rejestru chronionych nazw pochodzenia i chronionych oznaczeń geograficznych.
Kiełbasa krakowska sucha stara się o rejestrację jako Gwarantowana Tradycyjna Specjalność
Kiełbasa krakowska sucha stara się o rejestrację jako Gwarantowana Tradycyjna Specjalność
21.12.2016
14 czerwca 2016 r. wniosek o rejestrację kiełbasy krakowskiej suchej został przesłany do Komisji Europejskiej i czeka na rozpatrzenie.
Kiełbasa biała parzona wielkopolska coraz bliżej rejestracji!
Kiełbasa biała parzona wielkopolska coraz bliżej rejestracji!
21.12.2016
11 lutego 2016 r. wniosek o rejestrację kiełbasy białej parzonej wielkopolskiej został przekazany do Komisji Europejskiej, co oznacza zakończenie krajowej procedury rejestracji.