Oznaczenia
Europejski system ochrony
produktów regionalnych i tradycyjnych
Oznaczenia
W Polsce mamy już 37 produktów
z oznaczeniami ChNP, ChOG oraz GTS
Oznaczenia
Produkty z oznaczeniami ChNP, ChOG oraz GTS
to nasz prawdziwy powód do dumy!

Mówimy: do widzenia, ale nie – żegnajcie!

dodano: 06.02.2016     autor: Trzy Znaki Smaku
Mówimy: do widzenia, ale nie – żegnajcie!

Szanowni Państwo,

I tak oto dobiegły końca trzy lata kampanii „Trzy znaki smaku”, poświęcone promocji unijnego systemu ochrony produktów regionalnych i tradycyjnych z oznaczeniami ChNP, ChOG i GTS. Był to czas bardzo gorący, pracowity, ale i ogromnie satysfakcjonujący. Wiele udało nam się osiągnąć, choć mamy świadomość, że to dopiero początek naszej drogi. Tym bardziej zależy nam na tym, abyście o nas nie zapomnieli. Nasza strona internetowa wciąż będzie aktywna – znajdziecie tu wyczerpujące informacje na temat polskich smakołyków regionalnych i tradycyjnych, kontakty do producentów, smakowite inspiracje kulinarne. Mamy nadzieję, że będziecie tu zaglądać.

Wszyscy czujemy ogromną potrzebę kontynuowania pracy na rzecz tych doskonałych polskich wyrobów – i na pewno będziemy to robić, choć być może w innym zakresie. Ze swojej strony zawsze służymy Wam informacją i kontaktami. Mamy też nadzieję na spotkania z Wami podczas wielkich kulinarnych targów i imprez – w Poznaniu, Krakowie, Zakopanem czy Grucznie, choć już na gruncie mniej formalnym. Być może wspólnie będziemy świętować powołane przez nas „Europejskie Dni Produktu Regionalnego i Tradycyjnego”. To od Was – producentów, ludzi gastronomii, handlowców i konsumentów zależy, czy impreza na trwałe wpisze się w polski kalendarz świąt. A przecież mamy co świętować! Jesteśmy krajem bogatej tradycji kulinarnej, w którym przechowały się tradycyjne i regionalne receptury, niektóre z nich liczą sobie kilkaset lat. Warto dbać o to dziedzictwo, promować je w kraju i na świecie i cieszyć się z niego. Warto kierować się tą dbałością podczas codziennych wyborów kulinarnych – nie tylko ze względu na umiłowanie historii czy dumę narodową, ale też dlatego, że są smakowite, wyjątkowe i naturalne.

Jeśli wszyscy będziemy ich poszukiwać na sklepowych półkach, to znaczy, że kampania „Trzy Znaki Smaku” odniosła wielki sukces.

Dziękujemy Wam za wspólnie spędzone trzy lata i – do zobaczenia!

Aktualności z tej samej kategorii
Kiełbasa piaszczańska z nr 40!
Kiełbasa piaszczańska z nr 40!
22.11.2017
Kiełbasa piaszczańska jest 40. polskim produktem objętym ochroną w ramach unijnego systemu chronionych nazw pochodzenia, chronionych oznaczeń geograficznych i gwarantowanych tradycyjnych specjalności.
Rejestracja nazwy „kiełbasa biała parzona wielkopolska” jako Chronione Oznaczenie Geograficzne
Rejestracja nazwy „kiełbasa biała parzona wielkopolska” jako Chronione Oznaczenie Geograficzne
25.07.2017
Kiełbasa biała parzona wielkopolska jest już 39. polskim produktem objętym ochroną w ramach unijnego systemu chronionych nazw pochodzenia, chronionych oznaczeń geograficznych i gwarantowanych tradycyjnych specjalności.
Krupnioki śląskie z Chronionym Oznaczeniem Geograficznym!
Krupnioki śląskie z Chronionym Oznaczeniem Geograficznym!
21.12.2016
21 czerwca 2016 r. krupnioki śląskie trafiły do unijnego rejestru chronionych nazw pochodzenia i chronionych oznaczeń geograficznych.